Ledning

Thomas Eriksson
VD
thomas-eriksson_webb 0490-875 05
076-19 00 831
thomas.eriksson@vastervik.com
Utveckling och samordning av hela verksamheten.

Ekonomi, marknad

Christina Larsson
Ekonomi
christina_larsson_SV 0490-875 06
070-401 55 25
christina.larsson@vastervik.com
Ekonomifrågor och affärspartnerskap.
Niklas Lind
Marknadsansvarig
niklas-lind-SV 0490-875 23
niklas.lind@vastervik.com
Kommunikationsfrågor som rör varumärkena Västervik och Västervik Framåt.
Nina Nilsson
Kommunikatör
nina webb 0490-875 02
nina.nilsson@vastervik.com
Marknadsproduktion, webbredaktör vastervikframat.se och sociala medier.
Johan Öhrling Elltorp
Kommunikatör, webbansvarig
johan-ohrling_sva_vit 0490-875 12
johan.ohrling@vastervik.com
Evenemangsutveckling.  Webbansvarig vastervik.com och sociala medier.

Platsutveckling

Annika Boman
Verksamhetsområdeschef Platsutveckling
annika_boman_SV 0490-875 07
070-875 38 81
annika.boman@vastervik.com
Företagsetableringar
Västervik Citysamverkan
Tobias Ahlstedt
Handelsledare/Projektledare
Tobias_SV 0490-875 28
tobias.ahlstedt@vastervik.com
Västervik Citysamverkan, evenemang.
Jakob Franzén
Turismansvarig
0490-875 11
jakob.franzen@vastervik.com

 

 

Sally Lind
Turistbyråassistent, Inflyttarservice
sally 2018 webb
0490-875 25
Inflyttarservice 0490-875 15
sally.lind@vastervik.com
Inflyttarservice
Ger information om Västervik inför och efter din flytt till Västervik.
Västerviks turistbyrå
Ger information om vad du kan se, bo och göra i kommunen.
Matilda Andersson
Turistbyrå- och ekonomiassistent

Västerviks turistbyrå
Ger information om vad du kan se, bo och göra i kommunen.
turist@vastervik.com  0490-875 20Ekonomiassistent 0490-875 08
matilda.andersson@vastervik.com

 

 

Caroline Björkgren (föräldraledig)
Turistbyråansvarig
caroline-bjorkgren-SV Västerviks turistbyrå
My Johansson (föräldraledig)
Turismsamordnare
My-Johansson-SV Destinationsutveckling.
Elisabeth Roos
Grafisk formgivare
elisabeth-_SV 070-859 77 44
elisabeth.roos@vastervik.com
Layout, affischer, ljusskyltsreklam, webbanners för Västerviks Handel/Shopping i skärgårdsstaden Västervik.

Företagsutveckling

Thomas Eriksson
VD
thomas-eriksson_webb 0490-875 05
076-19 00 831
thomas.eriksson@vastervik.com
Bo Bengtsson
Affärsrådgivare
 Bo B webb 073-600 61 62
bo.bengtsson@vastervik.com