Ledning

Thomas Eriksson
thomas-eriksson_webb 0490-875 05
076-19 00 831
thomas.eriksson@vastervik.com
Utveckling och samordning av hela verksamheten.

Ekonomi, marknad

Christina Larsson
Ekonomi
christina_larsson_SV 0490-875 06
070-401 55 25
christina.larsson@vastervik.com
Hjälper dig med alla ekonomifrågor.
Niklas Lind
Marknadsansvarig
niklas-lind-SV 0490-875 23
niklas.lind@vastervik.com
Kommunikationsfrågor som rör varumärkena Västervik och Västervik Framåt.
Nina Nilsson
Marknadskommunikation
nina webb 0490-875 02
nina.nilsson@vastervik.com
Marknadsproduktion, webbredaktör vastervikframat.se och sociala medier.
Johan Öhrling Elltorp
Marknadkommunikation, evenemang
johan-ohrling_sva_vit 0490-875 12
johan.ohrling@vastervik.com
Evenemangsutveckling.  Webbansvarig vastervik.com och sociala medier.

Platsutveckling

Annika Boman
Verksamhetsområdeschef Platsutveckling
annika_boman_SV 0490-875 07
070-875 38 81
annika.boman@vastervik.com
Företagsetableringar
Västervik Citysamverkan
Tobias Ahlstedt
Handelsledare/Projektledare
Tobias_SV 0490-875 28
tobias.ahlstedt@vastervik.com
Handelsfrågor, näringslivsfrukostar, evenemang.
Caroline Björkgren
Turistbyråansvarig
caroline-bjorkgren-SV 0490-875 22
caroline.bjorkgren@vastervik.com
Västervik Tourist Center
Sally Lind
Västervik Tourist Center, Inflyttarservice
Sally-Lind 0490-875 25
Inflyttarservice 0490-875 15
sally.lind@vastervik.com
Inflyttarservice
Ger information om Västervik inför och efter din flytt till Västervik.
Västervik Tourist Center
Ger information om vad du kan se, bo och göra i kommunen.
My Johansson (föräldraledig)
Turismsamordnare
My-Johansson-SV Destinationsutveckling.
Elisabeth Roos
Grafisk formgivare
elisabeth-_SV 070-859 77 44
elisabeth.roos@vastervik.com
Layout, affischer, ljusskyltsreklam, webbanners för Västerviks Handel/Shopping i skärgårdsstaden Västervik.
Christina Thorstensson
Projektledare

Företagsutveckling

Thomas Eriksson
Tf verksamhetsområdeschef Företagsutveckling
thomas-eriksson_webb 0490-875 05
076-19 00 831
thomas.eriksson@vastervik.com
Bo Bengtsson
Affärsrådgivare
 Bo B webb 073-600 61 62
bo.bengtsson@vastervik.com
Karl Barath
Affärsutvecklare
Reine Magnusson
Affärsutvecklare
reine_magnusson_ny 070-511 42 45
reine.magnusson@vastervik.com

Reine Magnusson

Fördjupad affärsutveckling

Kreativ produkt- och konceptutvecklare med ett brinnande engagemang och stor kunskap om hur man utvecklar och sätter en produkt på marknad.

Mårten Salander
Affärsutvecklare