Ledning

Thomas Eriksson
thomas-eriksson_webb 0490-875 05
076-19 00 831
thomas.eriksson@vastervik.com
Utveckling och samordning av hela verksamheten.

Ekonomi, marknad

Christina Larsson
Ekonomi
christina_larsson_SV 0490-875 06
070-401 55 25
christina.larsson@vastervik.com
Hjälper dig med alla ekonomifrågor.
Pia Maklin
Ekonomi
Pia-Maklin 0490-875 00
pia.maklin@vastervik.com
Ekonomifrågor
Niklas Lind
Marknadsansvarig
niklas-lind-SV 0490-875 23
niklas.lind@vastervik.com
Kommunikationsfrågor som rör varumärkena Västervik och Västervik Framåt.
Nina Nilsson
Marknadskommunikation
Nina-webb 0490-875 02
nina.nilsson@vastervik.com
Marknadsproduktion, webbredaktör och sociala medier.

Platsutveckling

Annika Boman
Verksamhetsområdeschef Platsutveckling
annika_boman_SV 0490-875 07
070-875 38 81
annika.boman@vastervik.com
Företagsetableringar
Västervik Citysamverkan
Tobias Ahlstedt
Handelsledare/Projektledare
Tobias_SV 0490-875 28
tobias.ahlstedt@vastervik.com
Handelsfrågor, näringslivsfrukostar, evenemang.
Johan Öhrling Elltorp
Marknadkommunikation, evenemang
johan-ohrling_sva_vit 0490-875 12
johan.ohrling@vastervik.com
Synliggör, etablerar och utvecklar evenemang i Västerviks kommun. Webbansvarig vastervik.com
My Johansson
Turismsamordnare
My-Johansson-SV 0490-875 21
my.johansson@vastervik.com

Destinationsutveckling turismstrategin samt bemanning/personalfrågor turistbyrå.

Sally Lind
Västervik Tourist Center, Inflyttarservice
Sally-Lind 0490-875 25
Inflyttarservice 0490-875 15
sally.lind@vastervik.com
Information om Västervik inför och efter din flytt till Västervik. Ger information om vad du kan se, bo och göra i kommunen.
Caroline Björkgren, föräldraledig
Västervik Tourist Center
caroline-bjorkgren-SV 0490-875 00
caroline.bjorkgren@vastervik.com
Marknad- och turistbyråassistent. Ger information om vad du kan se, bo och göra i kommunen.
Robin Masth
Västervik Tourist Center
Robin-webb 0490-875 24
robin.masth@vastervik.com
Marknad- och turistbyråassistent. Ger information om vad du kan se, bo och göra i kommunen.

Oss träffar du i Västervik Tourist Center

My Johansson
Turismsamordnare
My-Johansson-SV 0490-875 21
my.johansson@vastervik.com

Destinationsutveckling turismstrategin samt bemanning/personalfrågor turistbyrå.

Sally Lind
Västervik Tourist Center, Inflyttarservice
Sally-Lind 0490-875 25
Inflyttarservice 0490-875 15
sally.lind@vastervik.com
Information om Västervik inför och efter din flytt till Västervik. Ger information om vad du kan se, bo och göra i kommunen.
Caroline Björkgren, föräldraledig
Västervik Tourist Center
caroline-bjorkgren-SV 0490-875 00
caroline.bjorkgren@vastervik.com
Marknad- och turistbyråassistent. Ger information om vad du kan se, bo och göra i kommunen.
Robin Masth
Västervik Tourist Center
Robin-webb 0490-875 24
robin.masth@vastervik.com
Marknad- och turistbyråassistent. Ger information om vad du kan se, bo och göra i kommunen.

Företagsutveckling

Camilla Janbring
Verksamhetsområdeschef Företagsutveckling
camilla_janbring_certifikat 0490-875 09
camilla.janbring@vastervik.com
Affärs-och verksamhetsutveckling,
projekt- och processledning,
management consulting,
mentorskap.
Magdalena Skogholt
Kompetensutvecklare, marknadskoodinator
magdalena_skogholt_webb 0490-875 11
magdalena.skogholt@vastervik.com
Kontaktperson för Linköpings universitet, marknadskoordinator för inflyttarfrågor.
Christina Thorstensson
Företagsrådgivare
Saad Benatallah
Delprojektledare Nyanlända nyföretagare
saad-benatallah 070-251 72 27
saad.benatallah@vastervik.com
Kontaktperson för projekt Nyanlända nyföretagare.
Bo Bengtsson
Affärsrådgivare
 Bo B webb 073-600 61 62
bo.bengtsson@vastervik.com

Affärsutvecklingsteamet

Camilla Janbring
Verksamhetsområdeschef Företagsutveckling
camilla_janbring_certifikat 0490-875 09
camilla.janbring@vastervik.com
Affärs-och verksamhetsutveckling,
projekt- och processledning,
management consulting,
mentorskap.
Bo Bengtsson
Affärsutvecklare
Karl Barath
Affärsutvecklare
Reine Magnusson
Affärsutvecklare
reine_magnusson_ny 070-511 42 45
reine.magnusson@vastervik.com

Reine Magnusson

Fördjupad affärsutveckling

Kreativ produkt- och konceptutvecklare med ett brinnande engagemang och stor kunskap om hur man utvecklar och sätter en produkt på marknad.

Mårten Salander
Affärsutvecklare